Солнечная система и ее тайны

Планеты Созвездия НЛО

Альфред Нобель

Після того, як Альфред Нобель винайшов динаміт, він став дуже багатою людиною. Проте він зрозумів неймовірну руйнівну силу динаміту дуже пізно. Нобель не хотів увійти в історію як винахідник динаміту, тож у 1895 році, всього за два тижні до своєї смерті, він заснував фонд, щоб надавати премії людям, які зробили визначний внесок у розвиток людства. Спочатку було п’ять премій, за досягнення в галузях літератури, фізики, хімії, медицини та миру. Премія в галузі економіки була започаткована в 1968 році, через 67 років після першої церемонії нагородження.

Вся спадщина Нобеля – 9 мільйонів доларів – була інвестована, і відсотки від цієї суми видаються у винагороду, розмір якої змінюється від 30 000 до 125 000 доларів.

Щороку, 10 грудня, на роковини смерті Нобеля, винагороди (золота медаль, почесний диплом та гроші) вручаються переможцям. Іноді на рішення суддів дуже впливає політика. Американці виграли багато наукових, але відносно мало літературних винагород. У період з 1940 по 1942 рік, на початку Другої Світової Війни, не було вручено жодної винагороди. Деякі люди ставали лауреатами Нобелівської премії двічі, але таке трапляється рідко; іноді декілька людей розділяють премію між собою.

Солнечная система и ее тайны